В інтернеті можна зустріти інформацію по догляду за рослинами, що молочнокислі бактерії вважаються корисними для рослин та відповідають за родючість ґрунтів. Багато дорогих препаратів, як, наприклад, Байкал ЕМ-1, містять цю мікрофлору і широко рекламуються в мережі. Давайте розберемося в питанні, чи потрібні молочнокислі бактерії для рослин.
Що являють собою молочнокислі бактерії
Молочнокислі бактерії – група мікроаерофільних грампозитивних мікроорганізмів, що зброджують вуглеводи з утворенням молочної кислоти як одного з основних продуктів.
Таким чином, продуктом їхньої життєдіяльності є молочна кислота. Багато хто вважає, що ці мікроорганізми живуть лише в молоці та молочнокислих продуктах. Але це не так.
У препараті Байкал ЕМ-1 містяться молочнокислі бактерії, які містяться в квашеній капусті, сечених яблуках. Ці ж бактерії сприяють утворенню силосу, який використовують для годівлі великорогатої худоби.
У чому суть дії молочнокислих бактерій
Молочнокислі бактерії блокують розвиток гнильних бактерій. Наприклад, якщо цими мікроорганізмами обробити сире м’ясо, загальмується процес гниття. На цій основі готують різні закваски для сирокопченої ковбасної продукції.
Молочнокислі бактерії використовують глюкозу для процесу своєї життєдіяльності та утворюють молочну кислоту.
Якщо вилити розсіл з|із| банки з квашеної капусти або солоних огірків, то ви отримаєте такий же розчин, як препарат «Байкал ЕМ-1», «Бокаші». Також вони містяться у молочній сироватці, що продається у магазині.
Тобто, можна проводити ферментування кухонних відходів за допомогою молочної сироватки, яка коштує дешево в магазинах, аніж «Байкал ЕМ-1».
Молочнокислі бактерії не відіграють великої ролі в житті рослин. Вони більше конкурують з іншими ґрунтовими мікроорганізмами, витісняють їх із землі. Також ці мікроорганізми гальмують процес розкладання рослинних залишків, тому в результаті при внесенні сироватки не виходить нормального компосту (органіки для живлення рослин).
У той же час молочна сироватка, розведена водою в 10 разів, є непоганим азотним та фосфорним добривом при поливі різних культур, а також вважається чудовим субстратом для життя інших корисних мікроорганізмів.