Короста: причини, симптоми та лікування

Короста – це група атопічних захворювань, які проявляються свербінням, почервонінням і надмірною сухістю шкіри. Їх буває кілька видів, залежно від причини та характеру дерматозу. Проблеми зі шкірою можуть бути результатом бактеріальних та вірусних інфекцій, надмірного перебування на сонці, а також психічних розладів та сильного стресу. Ця недуга може з’явитися і у вагітних  про це читайте ці статті про захворювання. Дізнайтеся, що таке корости, як вона проявляється і чим лікується це неприємне захворювання.

Що таке корости та які її причини?

Короста – це термін для групи захворювань, загальними симптомами яких є свербіж, почервоніння та сухість шкіри. Є чотири типи хвороб. Перший – це вузлувата свербець (також відома як вузлики Пікера), яка може бути атопічною, але також бактеріальною або вірусною. Причиною цього можуть бути мікобактерії, що спричиняють туберкульоз або ВІЛ. Буває, що цей вид корости пов’язаний із захворюваннями внутрішніх органів, наприклад, печінки або нирок.

Ще один різновид – літня короста, що виникає внаслідок надмірного впливу сонячної радіації. У 2 відсотках у вагітних розвивається короста Безьє. Симптоми виникають між 20 та 34 тижнями вагітності. Причини невідомі, але є підозри, що це може мати генетичну схильність. На щастя, цей стан безпечний для жінки чи дитини. Сильний досвід, стрес або травматичні події, у свою чергу, можуть спричинити психогенну коросту.

Короста: причини, симптоми та лікування

Симптоми корости

Найбільш характерними симптомами корости є сильний свербіж, висипання на шкірі, а також почервоніння та сухість. Однак симптоми можуть відрізнятися в залежності від типу стану. Вузлова короста характеризується пурпуровими горбками діаметром від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Вони можуть з’являтися по всьому тілу, але найчастіше зустрічаються на кінцівках та сідницях.

Літня короста зазвичай вражає фітофтороз, коли шкіра не звикла до сонячного світла. На відкритих частинах тіла видно почервоніння і пухирі, що сверблять. Недуга зникає зі звиканням шкіри до УФ-випромінювання.

З іншого боку, материнська корости проявляється у вигляді висипань, що сверблять, які з’являються між 20 і 34 тижнями вагітності. Вони знаходяться у верхній частині тіла та кінцівках. Вони не становлять загрози для плоду.

Еритема, дрібні бульбашки та ущільнення на шкірі також можуть бути ознакою психогенної корости, тобто спричиненої сильним стресом та психічними проблемами.

Короста: причини, симптоми та лікування

Діагностика та лікування корости

Діагноз корости ставиться виходячи з історії хвороби. Лікування залежить від типу та причини захворювання. Вузлова короста зазвичай потребує сильнодіючих глікостероїдних препаратів, також можуть допомогти лазерна терапія та кріотерапія. У разі літньої корости достатньо уникати сонця і використовувати захисні креми з УФ-фільтром. Симптоми знімаються стероїдними мазями. У вагітних жінок, що борються з коростою, полегшення приносять ліки для зняття сверблячки та стероїди. Захворювання відбувається мимовільно після пологів. Якщо причиною корости є проблеми з психікою, використовуються лише симптоматичні препарати, в основі лікування – психотерапія.

Оставьте комментарий